Home Mieszkanie DGP – francuski sposób na ogrzewanie

DGP – francuski sposób na ogrzewanie

0
16

Do istniejących już od lat producentów branży grzewczej i kamieniarskiej, w biegu adaptujących do nowego rodzaju kominków swoje moce produkcyjne, dołączyły nowe firmy, które zostały powołane od podstaw w celu produkcji nowoczesnych rozwiązań. Na kominku z kontrolowanym spalaniem nie poprzestano, a potraktowano go również jako źródło ciepłego powietrza do ogrzewania całego domu. To. co dzisiaj jest bardzo popularne w Polsce i nazywane DGP, dzięki francuskim firmom kominkowym rozpowszechniło się też w Europie.

Trzeba przyznać, że popularności tego rozwiązania sprzyjały stosunkowo rozległe francuskie domy, jak też w znacznej części kraju łagodny klimat. Każdy, kto spędził choć kilka jesiennych lub zimowych dni na południu, wie, że w wielu regionach Europy nie montowano ogrzewania na poddaszach czy w sypialniach, więc mimo dodatnich temperatur uczucie chłodu bywało porażające. Możliwość siedzenia przy ciepłym ogniu w salonie i dogrzewania w tym samym czasie innych pomieszczeń okazała się przebojem nawet w znacznie chłodniejszym polskim klimacie.

Z kolei firma Fondis wymyśliła kasetę, czyli specjalny wkład kominkowy do zamontowania w istniejącym kominku kaflowym z tradycyjnym otwartym paleniskiem. To rozwiązanie dało drugą młodość wielu – w innych warunkach skazanym na rozbiórkę – wartościowym kominkom. W szybkim czasie Francja dorobiła się dużej ilości firm kominkowych i poziomu produkcji, który nie tylko zaspokajał wewnętrzne potrzeby, ale stał się również francuską specjalnością eksportową.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Mieszkanie
Dodawanie komentarzy wyłączone

Zobacz także

Sezon rejsów morski rozpoczęty

Kolejny sezon rejsów morskich rozpoczęty. Dla wszystkich miłośników żeglugi morskiej rozpo…