Home Mieszkanie DGP – francuski sposób na ogrzewanie

DGP – francuski sposób na ogrzewanie

0
4

Do istniejących już od lat producentów branży grzewczej i kamieniarskiej, w biegu adaptujących do nowego rodzaju kominków swoje moce produkcyjne, dołączyły nowe firmy, które zostały powołane od podstaw w celu produkcji nowoczesnych rozwiązań. Na kominku z kontrolowanym spalaniem nie poprzestano, a potraktowano go również jako źródło ciepłego powietrza do ogrzewania całego domu. To. co dzisiaj jest bardzo popularne w Polsce i nazywane DGP, dzięki francuskim firmom kominkowym rozpowszechniło się też w Europie.

Trzeba przyznać, że popularności tego rozwiązania sprzyjały stosunkowo rozległe francuskie domy, jak też w znacznej części kraju łagodny klimat. Każdy, kto spędził choć kilka jesiennych lub zimowych dni na południu, wie, że w wielu regionach Europy nie montowano ogrzewania na poddaszach czy w sypialniach, więc mimo dodatnich temperatur uczucie chłodu bywało porażające. Możliwość siedzenia przy ciepłym ogniu w salonie i dogrzewania w tym samym czasie innych pomieszczeń okazała się przebojem nawet w znacznie chłodniejszym polskim klimacie.

Z kolei firma Fondis wymyśliła kasetę, czyli specjalny wkład kominkowy do zamontowania w istniejącym kominku kaflowym z tradycyjnym otwartym paleniskiem. To rozwiązanie dało drugą młodość wielu – w innych warunkach skazanym na rozbiórkę – wartościowym kominkom. W szybkim czasie Francja dorobiła się dużej ilości firm kominkowych i poziomu produkcji, który nie tylko zaspokajał wewnętrzne potrzeby, ale stał się również francuską specjalnością eksportową.

Load More Related Articles
  • Początek terapii u psychologa

    Wiele osób, które w końcu zdecydują się na skorzystanie z usług psychoterapeuty, nie wie c…
  • O Marii Skłodowskiej-Curie

    W sieci krąży „Jedyne nagranie głosu Marii Skłodowskiej-Curie”, a w istocie jest to …
  • Konkurencja między deweloperami

    Rywalizacja między deweloperami dotyczy obecnie innego wyznacznika – dzisiaj cena me…
Load More By Redaktor
Load More In Mieszkanie
Dodawanie komentarzy wyłączone

Zobacz także

Początek terapii u psychologa

Wiele osób, które w końcu zdecydują się na skorzystanie z usług psychoterapeuty, nie wie c…