Home Zdrowie Jak istotną rolę pełni fizjoterapeuta?

Jak istotną rolę pełni fizjoterapeuta?

0
5

Powoli zbliża się upragniona przez wielu wiosna, więc warto zainteresować się sprzętem rowerowym, który należy bardzo dobrze przygotować na zbliżający się sezon. Dlaczego to jest takie ważne? Nieprzystosowany sprzęt może doprowadzić do wielu kontuzji. Poniżej krótki przykład tego, co może się wydarzyć.

Oczyszczenie wszystkich zanieczyszczeń i nasmarowanie odpowiednich miejsc jest niezbędne przed pierwszą wiosenną przejażdżką. Jeśli tego nie zrobimy, to nawet jeśli bardzo będziemy uważać, to i tak ryzyko przewrócenia się jest niezwykle duże. Wystarczy zblokowany pedał lub niedziałające prawidłowo hamulce.

W takich sytuacjach bardzo często uraz dotyczy kostki. Wiele osób jednak twierdzi, że „to tylko kostka” i nie spieszy się z wizytą u lekarza. Większość osób przykłada lód, zrobi okład i czeka aż się samo „naprawi”. Jest to jednak bardzo nieodpowiedzialne posunięcie. Przy takich kontuzjach bardzo często możemy naruszyć wiązadła, co jest już poważnym urazem. Jeśli kontuzja nie jest bardzo poważna, to przy pomocy lekarza opuchlizna może zejść w ciągu kilku dni, jednakże często potrzebna jest rehabilitacja przy pomocy fizjoterapeuty.

Pamiętajmy, że z urazami nie ma żartów. Jeśli odpowiednio szybko nie zgłosimy się do lekarza, to nasz powrót do pełni zdrowia będzie bardzo długi, a czasem zdarza się również, że wręcz niemożliwy. Przy kontuzji wiązadeł tylko fizjoterapeuta Bydgoszcz Fordon jest w stanie nam odpowiednio pomóc. Warto również zapoznać się z ćwiczeniami wzmacniającymi. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest rozwaga.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
  • Jak szybko pozbyć się zmarszczek?

    Zmarszczki bardzo często są powodem wielu kompleksów wśród kobiet. Jest jednak na to rozwi…
  • Lifting za pomocą botoksu

    Powiększanie ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Powiększ…
  • Zielona herbata a jaśmin

    Wśród wielu gatunków zielonej herbaty znajdują się takie, które zachwycają swoją formą i s…
Load More In Zdrowie
Dodawanie komentarzy wyłączone

Zobacz także

Konkurencja między deweloperami

Rywalizacja między deweloperami dotyczy obecnie innego wyznacznika – dzisiaj cena me…